Beyond Bathrooms – Zaspokajanie potrzeb zdrowotnych osób transpłciowych cd

Otwarte pytania obejmują tematy od podstawowej demografii i rozwoju po długotrwałe efekty terapii hormonalnej. Więcej informacji na temat ogólnego stanu zdrowia, a także konkretnych problemów, takich jak ryzyko zachorowania na raka, zdrowie psychiczne, starzenie się, oraz tego, jak najlepiej wspierać młodych ludzi, których tożsamość płciowa nie jest zgodna z płcią przypisywaną przy urodzeniu. Ta dziedzina wymaga wykwalifikowanych naukowców, funduszy i społeczności osób transpłciowych otwartych na współpracę z naukowcami i udział w badaniach. Badania demograficzne i opisowe skorzystają na włączeniu tożsamości płciowej do badań populacyjnych. Dalszy rozwój metod identyfikacji osób transpłciowych za pomocą ankiet i danych o roszczeniach zwiększyłby tę pracę. Społeczność medyczna może nadal odgrywać kluczową rolę w rzecznictwie, zapewniając kluczowy głos w przesłuchaniach legislacyjnych i briefach amicus. Lekarze, w szczególności psychiatrzy, byli wielokrotnie proszeni o rozważenie zdrowia psychicznego osób transpłciowych oraz korzystania z łazienki i innych kontrowersji. W 2013 r. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne (APA) zmieniło swoje wytyczne, aby wskazać, że bycie transseksualistą nie jest zaburzeniem psychicznym i że terapie afirmujące płeć są ważnym celem opieki dla ludzi, którzy ich pragną; APA zawarła dysforię płci w swoich wytycznych, częściowo w celu objęcia nią osób mających znaczny dystres lub upośledzenie oraz w celu zapewnienia dostępu i pokrycia pożądanych interwencji medycznych i leczenia. Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne i inne towarzystwa medyczne wezwały klinicystów do zapewnienia leczenia wszystkim pacjentom bez względu na tożsamość płciową i opowiadali się za ubezpieczeniem usług opieki zdrowotnej dla osób transpłciowych. W kwietniu 2016 r. Amerykańska Akademia Pediatrii odrzuciła prawo publiczne w Północnej Karolinie. Lekarze nie powinni lekceważyć swojej zdolności do wychowywania i uspokajania ludzi, którzy są źle poinformowani i nieświadomi lub boją się nieznanego.
Ustanowienie ochrony prawnej dla osób transpłciowych w Stanach Zjednoczonych może zająć trochę czasu. Wyeliminowanie potrzeby takiej ochrony bez wątpienia zajmie znacznie więcej czasu. Ale bycie transseksualistą, tak jak bycie leworęcznym, może pewnego dnia zostać uznane za po prostu kolejną nieodłączną cechę ludzką, nie wymagającą już ochrony. W międzyczasie społeczność opieki zdrowotnej może lepiej zaspokajać potrzeby zdrowotne osób transpłciowych, zapewnić, że osoby transpłciowe czują się bezpiecznie w poszukiwaniu opieki zdrowotnej, promować odporność w obliczu uprzedzeń oraz poszerzać naszą wiedzę o tym, jak najlepiej promować zdrowie i dobrostan osób transpłciowych .
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Ten artykuł został opublikowany 15 czerwca 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Oddziału Ogólnego Pediatrii, Boston Children s Hospital (MAS, SLR, SEO), Departament Pediatrii, Harvard Medical School (MAS, SLR), Departament Epidemiologii, Harvard TH Chan School of Public Health (SLR), oraz Fenway Institute, Fenway Health (SLR) – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Ustawodawstwo stanu Kansas, Komisja Spraw Federalnych i Państwowych. House Bill nr 2737. Topeka: Kansas Legislature, 16 marca 2016 r. (Http://www.kslegislature.org/li/b2015_16/measures/documents/hb2737_00_0000.pdf).

2. Walne zgromadzenie Karoliny Północnej. House Bill DRH40005-TC-1B. Raleigh: Zgromadzenie Ogólne w Karolinie Północnej, 22 marca 2016 r. (Http://www.ncleg.net/Sessions/2015E2/Bills/House/PDF/H2v0.pdf).

3. Bramy GJ. Ile osób jest lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi i transpłciowymi. Los Angeles: Williams Institute, kwiecień 2011 r. (Http://williamsinstitute.law.ucla.edu/wp-content/uploads/Gates-How- Many- People-LGBT-Apr-2011.pdf).

4. Grant JM, Mottet LA, Tanis J, Harrison J, Herman JL, Keisling M. Niesprawiedliwość na każdym kroku: raport z National Discgender Discrimination Survey. Washington, DC: Narodowe Centrum ds. Równości Transgendentów i Narodowa Grupa Zadaniowa ds. Gejów i Lesbijek, 2011.

5. Reisner SL, Poteat T, Keatley J, i in. Globalne obciążenie zdrowotne i potrzeby populacji transgenderowej: przegląd. Lancet2016 (w druku)
Crossref Web of Science
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (13)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (9)
[podobne: rak płaskonabłonkowy rogowaciejący, diphergan cena, czar dent białystok ]

Tags: , ,

No Responses to “Beyond Bathrooms – Zaspokajanie potrzeb zdrowotnych osób transpłciowych cd”

  1. Emma says:

    I prosze nie zwalac winy na lekarzy

  2. Pluto says:

    [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: Kremacja[...]

  3. Natural Mess says:

    Zrobiłem to badanie.

Powiązane tematy z artykułem: czar dent białystok diphergan cena rak płaskonabłonkowy rogowaciejący