Lepsze liczenie – granice i przyszłość rekompensat za jakość

Lekarz z naszej grupy medycznej niedawno złożył skargę na oparty na jakości składnik wynagrodzenia: Spędziłem 2 1/2 godziny ostatniej nocy patrząc na moje oświadczenie o odszkodowaniu, a znalazłem 12 pacjentów, których nie powinno się uwzględnić [na mojej liście ], Lamentował. Mało brakowało mu progu wypłaty i był przekonany, że jego zarejestrowana jakość wykonania była niedokładna. Takie odczucia są nowością dla Swedish Medical Group, mieszczącej się w Seattle grupy wielospecjalistycznej z 1200 dostawcami, która jest częścią Providence St. Joseph Health. W 2015 r. Rozpoczęliśmy przebudowę rekompensaty, aby uwzględnić wyniki dotyczące specyficznych dla danej branży wskaźników jakości w umowach lekarzy. Proces ujawnił ukryty głód strategii kompensacyjnych, które odzwierciedlają złożony wpływ klinicystów na zdrowie i opiekę o wysokiej wartości. Ujawniło to również zagrożenie dla radości i znaczenia praktykowania medycyny – i potencjalną ścieżkę do przodu. Tradycyjny amerykański model rekompensaty dla lekarzy zapewnia zachęty do generowania wizyt i procedur, a nie lepszych wyników w zakresie zdrowia i przyczynił się do niezrównoważonego wzrostu wydatków na opiekę zdrowotną. Granice takiej rekompensaty są siłą napędową reformy płatności, które są objęte przez Medicare i ubezpieczycieli komercyjnych. Ale zamiast cedować refundację kosztów dla ubezpieczycieli, grupy dostawców mogą być liderem dzięki kompensacji opartej na wartościach dla klinicystów.
Wybrane kliniczne wskaźniki jakości dla szwedzkiej grupy medycznej, 2014 vs 2015. Truizm, że dostajesz to, co mierzysz , przemawia do każdego, kto próbuje poprawić odszkodowanie. Pomiary wydają się być sposobem dostosowania interesów klinicystów, płatników i nabywców oraz zwiększenia efektywności produkcji o pożądanych skutkach zdrowotnych. Na przykład Szwedzi zaczęli włączać rekompensaty dla dostawców usług podstawowej opieki zdrowotnej w wysokości około 5% za poprawę wydajności lub uzyskanie progu poziomu skuteczności w badaniach przesiewowych w kierunku raka sutka, szyjki macicy i jelita grubego i odbytnicy – i zwiększono badania przesiewowe w kierunku raka (patrz tabela).
Jednak skupienie się na wskaźnikach było duszne dla wielu klinicystów, którzy znaleźli się na listach pacjentów potencjalnie opóźnionych, wyszukując stare zapisy i skanując je do wykresu, aby uzyskać zaliczenie do testów i spełnić kryteria wynagrodzeń. Chociaż dostarczono więcej (lub udokumentowano) większą zgodność z wytycznymi, takie ulepszenie może stać na kontinuum z masz to, co mierzysz na jednym końcu; na drugim końcu leży rzeczywistość, że nie wszystko, co się liczy, można policzyć.
Pomiar jakości w zakresie opieki opartej na zadaniach może zmniejszyć wartość podstawowej roli lekarzy w rozszyfrowywaniu złożoności medycznej i budowaniu relacji. To wyraźnie nie było naszym celem; nasi klinicyści pragną udoskonalić swoją pracę i poprawić zdrowie pacjentów. Niestety, aktualne wskaźniki jakości oceniają zdolność systemu do niezawodnego dostarczania pewnych procesów opieki – dobrze, ale nie odzwierciedlają wartości poszczególnych klinicystów jako pełnych współczucia diagnostów i uzdrowicieli.
Nasze wyniki poprawiły się na podkreślanych przez nas wskaźnikach, ale te dane nie odzwierciedlały głównej, radosnej esencji opieki nad pacjentami. Strategie wynagradzania dostawców oparte na aktualnych wskaźnikach jakości nie mogą zmienić naszego systemu opieki zdrowotnej
[patrz też: mineta wikipedia, pcum kielce, daktarin puder ]

Tags: , ,

No Responses to “Lepsze liczenie – granice i przyszłość rekompensat za jakość”

 1. Alex says:

  Po raz pierwszy ktoś mówi, jak jest w rzeczywistości

 2. 3D Waffle says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu Dentysta Kielce[...]

 3. Leonard says:

  kurcze nie wiem co mam czy pluca czy oskrzela

 4. Pinball Wizard says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: usg piersi opole[...]

 5. Onion King says:

  nadciśnienie i cholestrol mozna opanować za pomocą taxivitalu

Powiązane tematy z artykułem: daktarin puder mineta wikipedia pcum kielce