Powstanie Randomizowanego, Kontrolowanego Trialu cd

Ponownie Finlandia odnotowała niedociągnięcia w programach alokacji alternatywnej, wskazując w sposób sprzyjający na powszechne obawy etyczne w przypuszczeniu, że nieświadoma selekcja ze strony autorów odegrała ważną rolę w włączeniu najbiedniejszych podmiotów do grupy osób otrzymujących serum (1941a). , 1941b). Takie problemy metodologiczne spotkały się z brytyjskim epidemiologiem-statystykiem Austinem Bradfordem Hillem, który zaznajomił się z ograniczeniami alokacji alternatywnej podczas oceny serii badań MRC antyserokokowych surowic odpornościowych we wczesnych latach trzydziestych. Zanim opracował ocenę MRP dotyczącą streptomycyny na gruźlicę w latach 40. XX w., Hill był wystarczająco zaniepokojony zdolnością badaczy do wykrycia (a tym samym oszustwa) systemów przydziałów, które, próbując sfrustrować takie wysiłki, zastąpił alternatywną alokację ukryta randomizacja pacjentów do grup terapeutycznych lub kontrolnych.5 Oszołomienie naukowców do zadań pacjentów, jeśli w ogóle możliwe, wkrótce towarzyszyło ukrytej przypadkowej alokacji w pojawiającej się definicji idealnego badania, w którym wyeliminowano uprzedzenia.
Wspierany przez fundusze MRC w latach 40. i 50. Hill i jego koledzy zrobili wrażenie na społeczności naukowej serią przełomowych badań RCT. Brytyjskim badaczom wkrótce towarzyszyły Stany Zjednoczone i inni badacze, którzy przyjęli RCT jako pilnie potrzebne narzędzia do oddzielania pszenicy od plew pochodzących z coraz bardziej zróżnicowanego przemysłu farmaceutycznego. Kiedy Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął poprawki Kefauver-Harris z 1962 r. Do ustawy o żywności, lekach i kosmetykach, RCT stało się oczywistą metodologią, za pomocą której FDA może wymagać od producentów farmaceutycznych wykazania bezpieczeństwa terapeutycznego i skuteczności przed lekiem. zatwierdzenie. Do 1970 r. FDA wymagało od producentów leków przedkładania wyników RCT za pomocą nowych aplikacji leków, zapowiadając nową erę dzięki RCT w centrum krajowej i rozwijającej się międzynarodowej infrastrukturze regulującej sprzedaż leków.4
RCT są zatem najnowszym rezultatem długiej historii prób rozstrzygania skuteczności terapeutycznej. Ich bezpośredni przodek, próby alokacji zastępczej, pojawiły się jako część trendu w kierunku empiryzmu i systematyzacji w medycynie oraz w odpowiedzi na potrzebę bardziej rygorystycznej oceny szybko rozszerzającego się zakresu eksperymentalnych terapii. Alternatywna alokacja stanowiła znaczny postęp w rozwiązywaniu problemu badań klinicznych – ale taki, który miał ograniczenia, o ile pozwolił na uprzednią wiedzę na temat przydzielania leczenia. Krytyczna przypadkowa alokacja pojawiła się jako rozwiązanie tych ograniczeń, a RCT zostały wkrótce wsparte przez kluczowe finansowanie publiczne i naukową infrastrukturę regulacyjną. Podobnie jak w przypadku prób alokacji alternatywnej, badania RCT rozszerzyły się nie tylko dlatego, że oferowały bardziej wyrafinowane metody, ale także dlatego, że służyły krytycznej funkcji społecznej: sprawdzanie eksperymentalnych terapii zanim zostały one szeroko rozpowszechnione i wyjaśnienie rzeczywistych skutków innowacji medycznych.
Wybrane badania alokacji alternatywnych i dyskusje opublikowane w czasopiśmie przed 1948 rokiem
1899. Boston Society for Medical Improvement
[więcej w: xerima, czar dent białystok, mineta wikipedia ]

Tags: , ,

No Responses to “Powstanie Randomizowanego, Kontrolowanego Trialu cd”

 1. Suicide Jockey says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: moczenie nocne leczenie[...]

 2. The Flying Mouse says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 3. Jacek says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ultrasonograf[...]

 4. Zod says:

  mleko nie dostarcza wapnia

Powiązane tematy z artykułem: czar dent białystok mineta wikipedia xerima