Skyrocketing Premie Obamacare Dlaczego niebo nie spada

W ostatnich latach wiosna przyniosła nową amerykańską tradycję opieki zdrowotnej: nagłówki na temat proponowanych podwyżek składek w ramach ustawy Affordable Care Act (ACA) i prognozy upadku prawa. Tegoroczne raporty oświadczyły, że Obamacare będzie generować znaczące podwyżki składek na rok 2017, powołując się na liczby tak wysokie, jak 37% wzrost składki w niektórych planach na giełdach ubezpieczeń zdrowotnych ACA – zmiany, które jeden artykuł Associated Press określa jako sztywne lekarstwo dla konsumentów i wyborców. 1 Te przewidywania zazwyczaj towarzyszą wątpliwościom co do wyników prawa i stabilności ekonomicznej, a także dalszego podsycania trwających politycznych kontrowersji wokół ACA. Ale te obawy są przesadzone z kilku ważnych powodów. Po pierwsze, jest wcześnie: te wiosenne raporty o proponowanych podwyżkach składek są tylko ofertami otwarcia od ubezpieczycieli i podlegają rewizji w odpowiedzi na nadzór regulacyjny i oferty konkurencji. Proces ten zakończy się na wiele miesięcy, a premie zostaną sfinalizowane, a konsumenci będą wybierać swoje plany podczas otwartej rejestracji pod koniec 2016 r. Jednak wiele może się zmienić od czasu do czasu. Wiele podwyżek stóp zostanie znacznie zmniejszonych, zanim jeszcze zaczną obowiązywać. Zgodnie z ACA, każdy ubezpieczyciel proponujący podwyżkę składki o ponad 10% musi złożyć ten wniosek do rządu stanowego lub federalnego w celu oceny stóp procentowych , wyjaśniając, w jaki sposób obliczyli swoje składki i dlaczego są uzasadnione. Centers for Medicare i Medicaid Services podały, że w 2015 r. 30% konsumentów zostało zapisanych w planach, w których podwyższenie premii zostało zmniejszone lub zablokowane w trakcie tego procesu.
Po drugie, wymiany są oparte na pojęciu konkurencji. Plany, które wdrażają premie, są znacznie większe niż plany konkurencyjnych planów. Z tego powodu urzędnicy państwowi zachęcali konsumentów do powrotu na rynek każdego roku do sklepu porównawczego, a czyniąc to jest szczególnie ważne dla konsumentów, których plany znacznie podnoszą ceny. Uwzględniając zdolność rejestrujących do zmiany planów, średni wzrost składki, w obliczu którego staną się konsumenci, prawdopodobnie będzie znacznie mniejszy niż wartości odbiegające, które przyciągają nagłówki.
Po trzecie, i być może najważniejsze, ponad 80% konsumentów kupujących ubezpieczenia na giełdach kwalifikuje się do ulg podatkowych ACA. Kredyty te pokrywają składkę na opłacenie składki w gotówce na podstawie dochodu rodziny i kosztów srebrnego planu o drugim najniższym koszcie (czasami nazywanym planem odniesienia ) w obszarze geograficznym danej osoby. Na przykład, weź konsumenta, który wybrał drugi srebrny plan w 2016 roku i którego ulga podatkowa ograniczyła jego wkład do 4% dochodu. Jeśli premia za plan znacząco wzrośnie w następnym roku, ulga podatkowa – a nie konsument – prawdopodobnie pochłonie większość lub nawet całość tego wzrostu. (Dokładny podział kosztów zależeć będzie od tego, co dzieje się z innymi cenami w planie srebrnym i od tego, czy rejestrujący zdecyduje się zamienić plany na 2017 rok.) Oczywiście w takim przypadku rząd będzie płacił więcej za ulgi podatkowe, które wpływa na ogólny koszt ACA, ale taki wzrost trudno uznać za sztywny lek dla konsumentów.
Jest to pouczające, aby spojrzeć na podobne obawy wyrażone w ciągu ostatnich 2 lat i porównać wczesne dzwonki alarmowe z wynikami końcowymi
[więcej w: keratronik, sinupret skład, luteina dopochwowa ulotka ]

Tags: , ,

No Responses to “Skyrocketing Premie Obamacare Dlaczego niebo nie spada”

  1. Karol says:

    Trzeba sie badac i tyle

  2. Borys says:

    [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu olej babassu[...]

  3. Rozalia says:

    Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

Powiązane tematy z artykułem: keratronik luteina dopochwowa ulotka sinupret skład