Zika i ryzyko małogłowia ad

Szacunkowe podstawowe ryzyko małogłowia było niskie, około 2 na 10 000 urodzeń (patrz panele B, D i F na figurze i Dodatkowym dodatku), ale szacowane ryzyko spowodowane infekcją w pierwszym trymestrze wyniosło od 0,88% (95 % wiarygodnego przedziału, od 0,80 do 0,97), kiedy przyjęliśmy 80% ogólnego wskaźnika infekcji ZIKV i 100% zaniżenia liczby przypadków małogłowie, do 13,2% (95% wiarygodnego przedziału, 12,0 do 14,4), kiedy przyjęliśmy 10% współczynnik infekcji ZIKV i bez nadmiernego raportowania. Dolny kraniec tego przedziału jest zbliżony do przybliżonego 1% ryzyka oszacowanego dla Polinezji Francuskiej, szczególnie, jeśli wskaźniki infekcji w Bahia były wysokie (40% lub więcej z nadmiernym raportowaniem, 70% lub więcej bez nadmiernego raportowania). Możliwe jest również, że szacunki Francuskiej Polinezji są zaniżone; pochodzi z pojedynczego ogniska, a przypadki małogłowia zostały zidentyfikowane retrospektywnie. Ponadto udokumentowano wyższe ryzyko wystąpienia małogłowia w przypadku innych wirusów.2 Oba szacunki są zgodne z brakiem zgłoszonych przypadków małogłowia w Yap: jeśli ryzyko wystąpienia małogłowie z powodu zakażenia ZIKV w pierwszym trymestrze ciąży wynosiło od 0,88 do 13,2%, a następnie od zera do czterech przypadki małogłowia byłyby spodziewane.
Występują niejasności i ograniczenia we wszystkich bieżących szacunkach ryzyka małogłowia związanego z zakażeniem ZIKV. Po pierwsze, dostępne dane są bardzo ograniczone, szczególnie w niedawno dotkniętych obszarach, takich jak Bahia, gdzie częstość infekcji jest nieznana, a przypadki małogłowia wciąż są zgłaszane i oceniane. Ograniczone informacje na temat częstości zakażeń wirusem ZIKV potęgują trudności w potwierdzeniu klinicznym małogłowia, o czym świadczą niskie wskaźniki potwierdzenia w niezależnym, tymczasowym systemie raportowania małogłowia ustanowionym przez Brazylię pod koniec 2015 r. Starannie zaprojektowane serosurveys i dane z innych lokalizacji mogą pomóc w dopracowanie tych szacunków.
Ostatnie badania wykazały związek między objawowym zakażeniem wirusem ZIKV podczas wszystkich trymestrów a niekorzystnymi wynikami w ciąży3 i potencjalnym szczytowym ryzykiem w tygodniach ciąży od 14 do 17.4. Jak te wyniki odnoszą się do wyraźnego związku między ryzykiem pierwszego i trzeciego trymestru a małogłowiem na poziomie populacji w Polinezji Francuskiej i Bahii jest niepewny. Na poziomie populacji związek czasowy jest zakłócany zmiennością ryzyka infekcji, wieku ciążowego i oceny wyniku płodowego. Tutaj zakładaliśmy, że wszystkie porody były pełne; chociaż udokumentowano utratę płodu i wczesne zakończenie leczenia, opóźnienie między epidemią Zika a małogonią w Polinezji Francuskiej i Bahii wskazuje, że większość przypadków była związana z ryzykiem zakażenia podczas pierwszego trymestru w ciążach, które były w czasie lub w pełnym wymiarze.
Tymczasem nasze zrozumienie biologii zakażenia ZIKV w ciąży opiera się na klinicznie opisanych przypadkach u kobiet w ciąży z objawową infekcją. W związku z tym niewiele wiemy o skutkach łagodnych lub bezobjawowych infekcji ZIKV lub infekcji ZIKV we wczesnej ciąży, kiedy kobiety mogą nie wiedzieć o ciąży. Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych może być większe w przypadku infekcji objawowych, ale łagodne zakażenia są prawdopodobnie bardziej powszechne, a zatem mogą również w znacznym stopniu przyczynić się do ogólnego obciążenia.
Ponadto, małogłowie jest tylko jednym możliwym niekorzystnym wynikiem wśród spektrum stanów, które mogą być częścią wrodzonego zespołu Zika.
[przypisy: dzięgiel litwor, rupafin syrop, tu vesicae urinariae ]

Tags: , ,

No Responses to “Zika i ryzyko małogłowia ad”

 1. Gabriela says:

  Lekarze czesto sie wsciekaja, ze ludzie na wlasna reke dokdztalcaja sie w internecie

 2. Knuckles says:

  [..] Odniesienie w tekscie do implanty lublin[...]

 3. Shooter says:

  I prosze nie zwalac winy na lekarzy

 4. Oskar says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: powiększanie ust[...]

 5. Aleksander says:

  Jakiś czas temu pewna firma wprowadziła na Polski rynek test na niedoczynność tarczycy

Powiązane tematy z artykułem: dzięgiel litwor rupafin syrop tu vesicae urinariae