Ku uczciwości w udostępnianiu danych ad

Zmniejszenie liczby śledczych chętnych do rekrutacji pacjentów na próbę lub nadzorowanie jej postępowania w danym kraju może negatywnie wpłynąć na prawdopodobieństwo ukończenia dużych prób dotyczących ważnych kwestii. Wniosek ICMJE może również skłonić niektórych badaczy do opóźnienia publikowania ich pierwotnych wyników badań, aby dać czas na przygotowanie kilku drugorzędnych manuskryptów. Opóźnienie lub brak opublikowania pierwotnych wyników badań jest już poważnym problemem.3 Uważamy, że plan ICMJE może zaostrzyć ten problem.
Jeśli ma zostać wdrożona polityka udostępniania danych, wówczas czas dostępu do danych próbnych powinien uwzględniać czas wymagany do zakończenia okresu próbnego. Proponujemy, aby badacze mogli wykorzystywać dane wyłącznie przez okres 2 lat od opublikowania pierwotnych wyników badania i dodatkowe 6 miesięcy za każdy rok, który zajęli ukończenie badania, maksymalnie 5 lat przed rozpoczęciem badań. udostępnione osobom, które nie uczestniczyły w procesie. Takie podejście doprowadziłoby do uwolnienia danych w ciągu 2,5 roku w przypadku wielu małych prób iw ciągu 5 lat w przypadku wielu dużych. Takie podejście zapewniłoby badaczom badania rozsądną ilość czasu – zgodną z ich wysiłkami – na zbadanie danych, które wygenerowali, i stanowiłoby zachętę do prowadzenia badań RCT i uniknięcia opóźnień w początkowej publikacji ich wyników.
Jednym ze sposobów zapewnienia zaufania i wiarygodności opublikowanych danych z prób jest przeprowadzenie niezależnych analiz potwierdzających. Jednak udostępnianie danych nie daje żadnej gwarancji, że takie analizy zostaną wykonane. Co więcej, uważamy, że najlepszym sposobem zapewnienia czytelnikom potwierdzenia ważności wyników badań jest dla czasopism zorganizowanie niezależnych analiz. Propozycja ICMJE nie zawiera takiego wymogu, a zatem nie zapewni czytelnikom pewności, jakiej mogą oni potrzebować w odniesieniu do potwierdzenia danych, gdy jest to najważniejsze – w momencie, gdy czytają oryginalną publikację, jeśli zostanie to uznane za konieczne (patrz Dodatek dodatkowy, dostępne o .).
Wielu badaczy prowadzących badania inicjowane przez badaczy wydaje znaczne kwoty pieniędzy, które wygenerowali z innych działań, aby subsydiować krzyżowo badania, które nie są przedmiotem zainteresowania sponsorów komercyjnych. Śledczy powinni mieć możliwość odzyskania części swoich kosztów z opłat na rzecz osób, które chcą uzyskać dostęp do swoich danych. Ponadto niezbędny będzie mechanizm finansowania działań związanych z przygotowaniem danych niezbędnych do udostępniania danych w taki sposób, aby chronić poufność i zapewnić integralność danych (patrz Dodatek dodatkowy).
Tabela w dodatku uzupełniającym opisuje proponowany proces uzyskiwania dostępu i publikowania danych próbnych. Uważamy, że gdy dane zostaną udostępnione do użytku publicznego po odpowiedniej przerwie, zdiagnozowane dane próbne powinny znajdować się w wiarygodnym repozytorium danych strony trzeciej lub w ośrodku testowym. Ktokolwiek będzie gospodarzem danych, będzie musiał wdrożyć mechanizmy umożliwiające zarządzanie wnioskami o dane w sposób terminowy i uczciwy, unikać powielania działań i zapewnić, że takie analizy są dokładne i nie są prowadzone w celu niewłaściwego podważenia pierwotnych ustaleń
[podobne: keratronik, pcum kielce, daktarin puder ]

Tags: , ,

No Responses to “Ku uczciwości w udostępnianiu danych ad”

 1. Lena says:

  [..] Odniesienie w tekscie do psycholog warszawa[...]

 2. Thrasher says:

  Tabletki łyka tylko po ich spożyciu

 3. Magdalena says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: fitamina[...]

 4. Alicja says:

  Rozumiem, że największy problem że nie ma badań

 5. Jigsaw says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: żywienie[...]

 6. Nessie says:

  Niespełna rok temu wykryto u mnie nadciśnienie

Powiązane tematy z artykułem: daktarin puder keratronik pcum kielce