Ku uczciwości w udostępnianiu danych

Międzynarodowy Komitet Redaktorów Czasopism Medycznych (ICMJE) zaproponował plan udostępniania danych z randomizowanych, kontrolowanych badań (RCT), które będą wymagały, jako warunek akceptacji wyników badań do publikacji, aby autorzy publicznie udostępnili zdiagnozowane dane poszczególnych pacjentów leżące u podstaw analiz przedstawionych w artykule.1 Zanim wprowadzimy jakąkolwiek politykę udostępniania danych, uważamy, że ICMJE, badacze i inni interesariusze powinni omówić potencjalne korzyści, ryzyko i koszty alternatywne, a także, czy te same cele można osiągnąć za pomocą prostszych środków. Chociaż uważamy, że istnieją potencjalne korzyści związane z udostępnianiem danych (np. Od czasu do czasu nowe odkrycia), uważamy, że istnieją również zagrożenia (np. Wprowadzające w błąd lub niedokładne analizy i analizy mające na celu niesprawiedliwe zdyskredytowanie lub osłabienie pierwotnej publikacji) i koszty alternatywne (np. Propozycja ICMJE miałaby ogromne bezpośrednie koszty i prawdopodobnie spowodowałaby przekierowanie zasobów, zarówno finansowych, jak i ludzkich, z faktycznego przebiegu prób). Tylko w 2010 r. Opublikowano wyniki ponad 27 000 badań RCT.2 Uważamy, że należy zastanowić się, czy warto przeprowadzić wymianę danych dla wszystkich opublikowanych badań lub tylko dla tych, których wyniki są kwestionowane lub które mogą mieć wpływ opieka. Przynajmniej w przypadku dużych prób, może zaistnieć potrzeba udostępnienia danych w odpowiedni i terminowy sposób, ale nie popieramy propozycji ICMJE w obecnym stanie. Uważamy, że alternatywne podejścia mogą przynieść korzyści z udostępniania danych (w szczególności potwierdzenie pierwotnych ustaleń i testowania nowych hipotez) bez niezamierzonych negatywnych konsekwencji, które mogą wynikać z propozycji ICMJE.
Aby ukończyć RCT, badacze muszą opracować protokół, uzyskać finansowanie, pokonać prawne i biurokratyczne wyzwania, rekrutować i śledzić uczestników, przeprowadzać analizy i publikować wyniki. Ten proces trwa kilka lat, a dla dużych badań klinicznych może czasami trwać dziesięć lat lub dłużej. Niezbędne są odpowiednie zachęty dla naukowców do zainwestowania znacznego czasu i wysiłku niezbędnego do przeprowadzenia badań RCT i publikowania wyników w odpowiednim czasie. Obecny wniosek ICMJE wymaga udostępniania danych leżących u podstaw opublikowanych wyników w ciągu 6 miesięcy od daty publikacji. Uważamy, że ten przedział jest zbyt krótki.
Kluczową motywacją dla badaczy do prowadzenia badań RCT jest możliwość opublikowania nie tylko pierwotnego raportu z badań, ale także głównych drugorzędnych artykułów na podstawie danych z badań. Pierwotni badacze prawie zawsze zamierzają podejmować dodatkowe analizy danych i badać nowe hipotezy. Co więcej, duże, wieloośrodkowe badania z dużą liczbą badaczy często wymagają kilku artykułów, aby w pełni opisać wyniki. Badacze ci są częściowo zmotywowani przez możliwości prowadzenia tych drugorzędnych publikacji. Uważamy, że 6 miesięcy jest niewystarczające do przeprowadzenia obszernych analiz potrzebnych do właściwego zrozumienia danych i opublikowania nawet kilku artykułów. Gdy śledczy, którzy przeprowadzili badanie, nie będą już mieli wyłącznego dostępu do danych, będą skutecznie konkurować z osobami, które nie przyczyniły się do znacznych wysiłków i często lat pracy wymaganych do przeprowadzenia procesu.
Obecna propozycja ICMJE stwarza ryzyko zmniejszenia zachęt dla badaczy monet i badaczy terenowych do udziału w próbach
[więcej w: pyrantelum polpharma, rak płaskonabłonkowy rogowaciejący, galomega formuła iq ]

Tags: , ,

No Responses to “Ku uczciwości w udostępnianiu danych”

 1. Amelia says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

 2. Tan Stallion says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: usg żył kończyn dolnych[...]

 3. Milan says:

  W suplemencie jest dużo składników potrzebnych przy chorobie tarczycy

 4. Houston says:

  [..] Cytowany fragment: olej moringa[...]

 5. Marbles says:

  U mnie szybko udalo sie wrocic do normalnego funkcjonowania

 6. Flakes says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu dom starcow[...]

 7. Wiktoria says:

  eczę się na migotanie przedsionków serca

Powiązane tematy z artykułem: galomega formuła iq pyrantelum polpharma rak płaskonabłonkowy rogowaciejący