Lepsze liczenie – granice i przyszłość rekompensat za jakość cd

Nawet to prymitywne podejście do oceny efektu informuje o bogatszej rozmowie o alokacji zasobów i przepustowości. Po trzecie, grupy kliniczne mogą obejmować naukę o doskonaleniu jakości. Klinicyści często uważają, że wskaźniki procesu są sprawiedliwszą podstawą do uzyskania odszkodowania niż miarą wyniku, ponieważ odzwierciedlają działania pod bezpośrednią kontrolą klinicystów. Na kontinuum od rzeczy, które można dobrze policzyć do rzeczy, które są ważne, ale są trudne do zliczenia , wskaźniki takie jak liczba pacjentów badanych na 100 możliwości leżą na jednym końcu – bliżej bycia pod bezpośrednią kontrolą klinicystów i odzwierciedlającym skuteczność całego zespołu. Zrównoważone uwzględnienie takich wskaźników wraz z metrykami wyników może w pełniejszy sposób uchwycić jakość systemu dostarczania, ale samo ich wdrażanie nie ma charakteru transformacyjnego i grozi utrwaleniem systemu, który nie wytwarza zdrowia.
Institute for Healthcare Improvement i inni opowiadają się za bardziej wyrafinowanym zrozumieniem produkcji i poprawy opieki zdrowotnej. Na przykład wykresy słupkowe badań przesiewowych raka jelita grubego na przestrzeni czasu są prawie bezużyteczne w identyfikowaniu zmian i monitorowaniu produkcji opieki. Tabele kontrolne, które wykorzystują górne i dolne limity kontrolne, aby zidentyfikować granice dla statystycznie istotnych zmian w czasie, są lepiej dostosowane do tego zadania dla miar procesu jakości, ale są rzadko używane. Potrzebujemy ciągłych inwestycji w infrastrukturę poprawiającą jakość oraz w zdolność interpretowania i wykorzystywania danych wysokiej jakości, aby stymulować znaczące zmiany.
Po czwarte, możemy uznać ograniczenia jakościowe dotyczące kompensacji. Płacenie klinicystom za poprawę wyników jakości rzadko znacznie poprawia wydajność i trwale. Jednak dowody sugerują, że narzędzia behawioralno-ekonomiczne, w tym audyt i informacje zwrotne, przejrzysta prezentacja danych i sprawienie, że jest śmiesznie łatwa do zrobienia słusznej rzeczy , mogą znacznie wpłynąć na opiekę zdrowotną4. Ciągłe skupianie się na usuwaniu barier dla niezawodnej produkcji wysokoenergetycznych troska o wartość, optymalizacja analizy i użytkowania danych oraz ograniczenie marnowania czasu pracy poprawi zdrowie bardziej niż schematy płacowe za wydajność.
Ponieważ praktyki zmieniają się z opłaty za usługę w skupienie się na opiece zdrowotnej o wysokiej wartości dla poszczególnych osób, możemy uniknąć tworzenia systemów, które pozbawiają lekarzy radości i znaczenia partnerstwa z pacjentami w celu stworzenia zdrowia. Zamiast tego możemy rozsądnie wykorzystywać metryki jakości, aby stworzyć lepszy program rekompensaty dla klinicystów, który zapewni zdrowie. Nie chodzi o to, że nie chcemy zarządzać tym, co możemy zmierzyć; wiemy po prostu, że nie wszystko, co się liczy, może być obecnie policzone. Czas nauczyć się liczyć lepiej.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne pod adresem.
Author Affiliations
Ze szwedzkiej służby zdrowia, Seattle (CRD, MM) i Providence Health and Services, Renton (ALC-P.) – oba w Waszyngtonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (4)
1. Cameron WB. Socjologia nieformalna: swobodne wprowadzenie do myślenia socjologicznego. Nowy Jork: Random House, 1963.

2 Porter ME. Jaka jest wartość w opiece zdrowotnej. N Engl J Med 2010; 363: 2477-2481
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
3. Zestaw wspólnych środków stanu Waszyngton dla jakości i kosztów opieki zdrowotnej. Olympia: Urząd Stanu Zdrowia w Waszyngtonie, grudzień 2014 r. (Http://www.hca.wa.gov/hw/Documents/pmcc_final_core_measure_set_app_ved_121714.pdf).

4. Łowca D, Linder JA, Fox CR, i in. Wpływ interwencji behawioralnych na niewłaściwe przepisywanie antybiotyków w ramach podstawowej opieki zdrowotnej: randomizowane badanie kliniczne. JAMA 2016; 315: 562-570
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (8)
[więcej w: bioptron tabela naświetlań, włókniaki twarde, daktarin puder ]

Tags: , ,

No Responses to “Lepsze liczenie – granice i przyszłość rekompensat za jakość cd”

 1. Rooster says:

  Oprócz tego bardzo pomocne były rehabilitacje

 2. Zesty Dragon says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Odtrucie alkoholowe Warszawa[...]

 3. Emil says:

  u mnie pojawił się ból biodra

 4. K-9 says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: opieka paliatywna[...]

 5. Nicola says:

  nie każdy ból biodra to zaraz coś poważnego

 6. Bugger says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: najlepszy spalacz tłuszczu[...]

 7. Night Train says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

Powiązane tematy z artykułem: bioptron tabela naświetlań daktarin puder włókniaki twarde