Zika i ryzyko małogłowia cd

Wzrost populacji w anomaliach ośrodkowego układu nerwowego zaobserwowano zarówno w Polinezji Francuskiej, jak i Brazylii. Potrzebnych jest więcej danych, aby udoskonalić szacunkowe dane dotyczące ryzyka ciążowego w odniesieniu do małogłowia i tych innych wyników związanych z zakażeniem wirusem ZIKV, zwłaszcza w celu oceny odsetka infekcji na poziomie populacji oraz skutków wrodzonego zespołu Zika w każdym wieku ciążowym w odniesieniu do infekcji zarówno objawowej, jak i bezobjawowej. . Chociaż wiele pozostaje nieznanych skutków infekcji ZIKV podczas ciąży, dane dotyczące poziomu populacji z Polinezji Francuskiej i Bahii ujawniają wyraźny związek między zakażeniem wirusem ZIKV w pierwszym trymestrze a ryzykiem małogłowie. Wzorzec ten był prawdopodobnie podobny w innych częściach północno-wschodniej Brazylii, gdzie na początku 2015 r. Wybuchły epidemie Zika, a pod koniec 2015 r. Pojawiły się ogniska małogłowia. Jeśli ryzyko infekcji i niekorzystnych skutków jest podobne w innych obszarach geograficznych, na których rozprzestrzeniła się ZIKV, wiele więcej prawdopodobne jest wystąpienie małogłowie i inne niekorzystne skutki. W świetle rosnących dowodów rozsądne jest podjęcie środków ostrożności w celu uniknięcia zakażenia wirusem ZIKV podczas ciąży5, a systemy opieki zdrowotnej w celu przygotowania się na zwiększony ciężar niekorzystnych skutków ciąży w nadchodzących latach.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Ustalenia i wnioski zawarte w tym artykule pochodzą od autorów i niekoniecznie odzwierciedlają oficjalne stanowisko Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Wszystkie dane są publicznie dostępne, a kod JAGS (patrz Dodatek dodatkowy) jest dostępny na żądanie dr Johansson.
Ten artykuł został opublikowany 25 maja 2016 r. I zaktualizowany 9 czerwca 2016 r. O godzinie.
Author Affiliations
Z Oddziału Chorób Wektory (MAJ, LM-T.-R., SLH) i Oddziału Wrodzonych i Rozwojowych Zaburzeń (JR, SMG), Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób, Atlanta; oraz Departament Epidemiologii, Harvard TH Chan School of Public Health, Boston (MAJ).

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Rasmussen SA, Jamieson DJ, Honein MA, Petersen LR. Wirus Zika i wady wrodzone – przegląd dowodów na związek przyczynowy. N Engl J Med 2016; 374: 1981-1987
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Cauchemez S, Besnard M, Bompard P, i in. Związek między wirusem Zika a małogłowiem w Polinezji Francuskiej, 2013-15: badanie retrospektywne. Lancet 2016 15 marca (Epub przed drukiem)
Sieć nauki
3. Brasil P, Pereira JP Jr, Raja Gabaglia C, i in. Infekcja wirusem Zika u kobiet w ciąży w Rio de Janeiro – doniesienie wstępne. N Engl J Med.
Web of Science Medline
4. Faria NR, Azevedo Rdo S, Kraemer MU, i in. Wirus Zika w Ameryce: wczesne odkrycia epidemiologiczne i genetyczne. Science 2016; 352: 345-349
Crossref Web of Science Medline
5. Petersen EE, Staples JE, Meaney-Delman D, i in. Wytyczne tymczasowe dla kobiet w ciąży podczas epidemii wirusa Zika – Stany Zjednoczone, 2016. MMWR Morb Mortal Wkly Rep 2016; 65: 30-33
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (157)
Zamknij Cytowanie artykułów
[hasła pokrewne: sinupret skład do włosów, daktarin puder, sinupret skład ]

Tags: , ,

No Responses to “Zika i ryzyko małogłowia cd”

 1. Electric Player says:

  Dreszcze bez gorączki

 2. Riff Raff says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: psychologia pracy[...]

 3. Paweł says:

  korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych

 4. Waylay Dave says:

  Article marked with the noticed of: gabinety stomatologiczne[...]

 5. Sandbox says:

  Witam. Niedoczynność mam od urodzenia

 6. Jeremi says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: tatuaż warszawa[...]

 7. Blanka says:

  Wiedzieliście, że są polskie kliniki w tym kraju

Powiązane tematy z artykułem: bioptron tabela naświetlań daktarin puder sinupret skład